Малюнок пізньої весни. Малювання на тему «Прийшла весна


Нетрадиційна техніка малювання «Рання весна» у старшій групі.


Опис матеріалу:пропоную вам конспект безпосередньою освітньої діяльностідля дітей старшої групи з малювання на тему «Рання весна»
Цілі:закріпити уявлення дітей про весну та ознаки настання весни (збільшується день, сильніше гріє сонце, тане сніг, біжать струмки, росте трава; повертаються перелітні птахи);
Завдання:
1 розвиваючі:
розвивати логічне мислення(Вчити дітей уважно розглядати картини, аналізувати їх);
за допомогою нетрадиційної техніки малювання розвивати у дітей інтерес до образотворчої діяльності;
2 навчальні:
удосконалювати сприйняття кольору (вибирати відтінки даної тематики - холодні, радісні).
познайомити дітей дошкільного вікуз нетрадиційною технікоюмалювання – монотипією;
родовжать вчити дітей працювати з фарбами, розвивати творча уява, мислення, фантазії.
3 виховні:
виховувати інтерес до творчості.
Обладнання:репродукції картин, альбомний лист, фарби, пензлі, губки.

Хід заняття:

Вихователь:Хлопці, щоб наше заняття пройшло успішно, нам потрібно «покликати» гарний настрій. З віконця нам усміхається сонечко, давайте ми теж йому посміхнемося і посміхнемося один одному. Молодці! Ми починаємо заняття з образотворчої діяльності, а тему ви мені назвете, коли відгадаєте загадку:
Тане сніжок, ожив лужок,
день приходить, коли це буває? (Навесні)
Вихователь:Правильно! Ми з вами малюватимемо «Ранню весну». Ми її намалюємо у спеціальній нетрадиційній техніці малювання – монотипія пейзажна.
Щоб правильно її намалювати, нам треба поговорити: дізнатися, згадати ознаки настання весни.
(Показ репродукцій картин знаменитих художників)

А. Саврасов «Грачі Прилетіли»
Вихователь:Це полотно А. Саврасова «Грачі прилетіли». Що ви бачите на ньому?
Вихователь:Діти, розкажіть, які кольори використовували художники на цих картинах. Який настрій виникає при розгляді цих творів мистецтв?


Рання весна (Куїнджі)
Вихователь:Хлопці, це картина художника Куїнджі «Рання весна». Що на ній зображено? Які фарби використовував митець? Чому назвав її «Рання весна»?


Вихователь:ця картина написана Левітаном, називається «Весна. Велика вода». Опишіть її.
Яких фарб на картині митця більше? Придивіться у талу воду на картині, що можна там побачити? Яке небо? (Блакитне) чому? Так правильно, це весна, на небі більше стало сонце, тож небо блакитне-блакитне, наче сонце освітлює небо та пливуть легкі хмари.
Вихователь:Як ви вже знаєте, ми будемо малювати ранню веснуна кшталт монотипія пейзажна.
Монотипія – техніка свободи та Божественного втручання!
Монотипія: Два слова: «моно» та «типія». Монотипія (від «моно» - один і грецьк. «типос;» - відбиток, відбиток, торкання, образ...) - вид друкованої графіки.
Вихователь:Візьміть альбомний лист і покладіть його вертикально. Зігніть його навпіл.


Вихователь:Ми малюватимемо на верхній половині альбомного аркуша, а нижня частина буде відображенням вашого малюнка. Для цього ми використовуватимемо фарби, пензлі.
Вихователь: малюємо небо, дерева, що тане сніг, проталини, граків тощо. Малюйте у вільній формі, як ви уявляєте настання весни.
Поки ви малюєте, я прочитаю вам «Весняну казку» Д. Н. Садовнікова, для підказки які елементи пейзажу та ознаки весни можна намалювати.
Діти, весна надворі!
Крижинка на мерзлому вікні
Казку про милу весну
Вранці нагадала мені.
У царстві суворої Зими
Немає суєти ніякої,
Лише жорстокий Мороз
Ходить усюди з журавлиною.
(Під час читання казки вихователь додає штрихи на малюнках дітей, щоб вийшло виразніше).


Дивиться, чи надійна крига,
Чи теплий сніг, що випав,
Чи ситі вовки в лісі,
Чи живий у хаті дроворуб.
Всі від Мороза пішли,
Всі, кому життя дороге,
Тільки дерева стоять:
Їх придавили сніги.
Нема куди лісу піти:
У землю корінням він вріс...
Ходить навкруги і стукає
Палкою білий мороз.


Дзвінко збігають струмки,
Шумно проноситься крига:
Там, де проходить Весна
У блиску своєї краси,
Рядять у зелень луки
І вибігають квіти.
Листями криється ліс,
Все в ньому росте та співає…
Біля веселої Весни
Строкатий сплевся хоровод.
«Милий, заспівай, розкажи,
Що ти бачила уві сні? -
Швидкі діти кричать,
Шумно збігаючись до Весни.
Чув Мороз про Весну,
Думає: «Дай дивлюся,
Сам на людей подивлюсь,
Людям себе покажу.
Чим я Весні не наречений?
(Думки приходять йому).


А не захоче, тоді
Силою за дружину візьму!
Старий я, та що за біда,
Все ж таки в окрузі я – цар.
Суцільно мені по цих місцях
Вся кориться тварюка ... »
В дорогу зібрався і пішов,
Кинувши подругу Метель,
Ту, що холодної Зими
Сніг стеле ліжко.
Усіми коханою Весною
Вести приносить гонець,
Строкатий товариш людей -
Наш господарський шпак.
Вранці я бачив Мороз.
Всім нам велике лихо:
Він розсердився знову,
Хоче повернути холод.


Бачив я сам: на полях
Стало біло-пребіло,
Бачив на тихій воді
Синє скло льоду.
Сам він з великою бородою,
Білий і строгий на вигляд.
Ми не пускаємо, а він:
«Сватати йду!» - каже.
Душно Морозу йти...
Чи скоро скінчиться шлях?
Думає він, де б прилягти,
Де йому відпочити.
Бачить – глибокий яр,
У ньому причаївся лісок.
Як до берези дійшов,
Біля згорнувся і ліг.
Чи багато, чи мало він
У цьому яру проспав,
Тільки прокинувся колись -
Став на диво малий.
У ліс побігли гуртом
Діти черемху рвати.
Ось так льодяник лежить -
Взяли Весні показати.
Діти! Ви були у лісі?
Вам не попався Мороз?
Тільки бурульку знайшли!
Ось він! У кишені приніс!
Чуючи такі слова,
Всі засміялися довкола:
Птахи, квіти та струмки,
Озеро, гай та луг.
Так що цариця сама
Насміхалася до сліз.
Сильно її насмішив
Дідусь білий Мороз!


Вихователь:Візьміть губку для змочування листа чистою водою, і промочіть нижню половину листа. Ну що, не терпиться побачити, що вийде в результаті?

Весна - це надзвичайно красива і романтична пора року, коли розпускаються перші квіти, з'являються проталини в снігу і весело дзвенить крапель. Все про те, як намалювати весну, звичайно, знають професійні художники-пейзажисти. Тому перед тим як малювати весну самостійно рекомендується ознайомитись із творчістю відомих живописців. А ще щоб зрозуміти, як намалювати весну, можна спробувати робити начерки з натури.
Перед тим як намалювати весну поетапно треба приготувати такі предмети:
1). Папір;
2). Олівець;
3). Пральна гумка;
4). Олівці кольорові;
5). Чорний лінер.


Найлегше зрозуміти, як намалювати весну олівцем, якщо розділити цей процес на кілька етапів:
1. Не натискаючи надто сильно на олівець, зробіть попередній ескіз весняного пейзажу. Намітьте дерева та камінь на передньому плані. Накресліть лінію горизонту;
2. Промалюйте трохи чіткіше гілки беріз. Прокресліть снігові кучугури;
3. На задньому плані намалюйте будинок та обриси лісу вдалині;
4. Намалюйте вікна будинку, промалюйте його дах, зобразіть двері та доріжку, що йде від неї;
5. Зобразіть дерево, що росте за будиночком;
6. Скориставшись чорним лінером, обведіть зображення. Додати дрібні деталінаприклад, такі як проліски, що ростуть у проталіні;
7. Пральною гумкою видаліть ескіз олівця;
8. Блакитним олівцем акуратно заштрихуйте небеса;
9. Кольоровими олівцями розфарбуйте будиночок, а також дерево, що росте позаду нього;
10. Ніжно-зеленим відтінком профарбуйте ліс на задньому плані. Берези, що знаходяться на передньому плані, трохи заштрихуйте сірим відтінком. Чорним олівцем промалюйте смужки на березах і ним розфарбуйте гілки;
11. Жовтим олівцемЗображайте відблиски на снігу, які розташовані під вікнами будинку. Блакитним, а також світло-фіолетовим олівцями злегка проштрихуйте снігові кучугури;
12. Сірим, зеленим та коричневими олівцямифарбувати камінь. Проталіни розфарбуйте олівцями коричневої та зеленої гами.
Малюнок весни тепер готовий! Знаючи, як намалювати весну поетапно олівцем, ви зможете розфарбувати олівцевий ескіз і будь-якими фарбами. Наприклад, для таких цілей ідеально підійде акварель, кольори якої відрізняються чистотою та яскравістю! Подібний весняний пейзаж чудово виглядатиме на стіні, якщо його акуратно оформити в паспарту і в рамочку.

Коли за вікном потепліло, почав танути сніг, і з'явилося натхнення, настав час разом з дитиною взяти фарби і намалювати весну.

Весна, яку після морозної та снігової зими, всі чекають з нетерпінням, що приносить не тільки зміни в природі, а й зміни в настрої людини. Воно стає піднесеним, радісним, хочеться оновлюватися, подібно до природи, хочеться творити і створювати. А тут ще й діткам дали завдання намалювати ранню весну, тож можна поєднати свої творчі пориви з його виконанням.

Як намалювати ранню весну з дітьми поетапно фарбами для початківців?

Пропонуються прості, посильні для дітей кілька варіантів.

Рання весна — це бруньки, що набухають, на деревах і кущах, які з кожним днем ​​стають все більшими і готові ось-ось перетворитися на молоденькі листочки або квіти. Тому можна спочатку намалювати гілку, використовуючи для цього ширший пензель, а потім тоншим пензлем на гілках намалювати маленькі пагони та листочки.
Щоб малюнок вийшов яскравим і життєствердним, лист, на якому намальована гілка, можна заздалегідь розфарбувати, наприклад, блакитним кольором.



Дитячий малюноквесни фарбами: кроки 5-7.

Дитячий малюнок весни фарби.

Рання весна – це перші квіти.
Малюємо пролісок, тюльпан, будь-яку іншу квітку з пелюстками навколо серцевини. У дітей такі нехитрі малюнки вийдуть добре. Над квітами діти із задоволенням намалюють життєрадісне яскраве сонце. Ті, хто доросліший, можуть додати до малюнка комаху, що оживить зображення.

Навесні квіти поетапно: тюльпан.

Весняні квіти поетапно: пролісок. Навесні квіти поетапно: нарцис.

Можна також запропонувати намалювати пейзаж, наприклад пагорби, з яких поступово, але неухильно сходить сніг. Тому подекуди треба буде залишити білий колірна малюнку, а десь уже зафарбувати горб темно-коричневим кольором. Над пагорбами і ярами знову хай сяє яскраво-жовте сонце, наближаючи довгоочікуване тепло.

Весняний краєвид.

Цікавий варіант створення малюнка в не традиційної формипросто лише фарбами та пензликами, а, наприклад, за допомогою вмочування невеликого діаметру дна пластикової пляшки у фарбу. Так, попередньо малюється гілка. Потім до неї ніби припечатується дно, що має опуклості, виходить дуже елегантний і гарний малюнокта й дитині цікаво використовувати різні методийого створення.



ВІДЕО: Малюємо ВЕСНУ

Як намалювати поетапно навесні в лісі фарбами?

  1. Весну треба малювати яскравими фарбами– блакитний, жовтий, коричневий.
  2. Визначається композиція малюнка, наприклад, ліс і поле, що стоїть вдалині, перед ним.
  3. Розмічається лінія горизонту і не потрібно, щоб вона була посередині аркуша.
  4. Намічаються контури лісу на небо, вибираються відтінки для дерев. Дерева можна намалювати круговими рухами пензлем. Запам'ятовуємо правило: що далі предмет, то розпливчастішим має бути його зображення, і навпаки.
  5. Небо малюється розведеною блакитною фарбою.
  6. Деталізую дерева і за допомогою густішої та фарби коричневого кольору. За допомогою змішування блакитного та яскраво – жовтого кольоруможна отримати ніжно зелений відтінокмолоді листя.
  7. Тепер малюємо сніг, що тане, робимо прогалини в лісі за допомогою коричневої фарби.

Як намалювати весну гуашшю швидко?

  1. Візьміть аркуш паперу та фарбу гуаш. Змішайте білий і блакитний кольори, зафарбуйте чверть листа, що вийшов приблизно. Це буде весняне небо.
  2. Змішайте білу, блакитну та червоні фарби, щоб отримати бузково-ліловий відтінок, і круговими рухами у верхній частині малюнка робимо обриси лісу, що знаходиться вдалині.
  3. Зверху накладіть трохи білої чи блакитної фарби, щоб отримати об'єм.
  4. На передньому фоні синьою і білою фарбою можна зобразити безформний кучугур, що тане.
  5. До центру малюнка додайте жовту фарбу, відокремивши її від зображення лісу та від кучугури білими смугами.
  6. Деталізуйте зображення лісу, малюючи насиченішим синім кольором стовбури та гілочки дерев у лісі. Зверху на жовтому тлі в центрі додайте зелені молоді паростки.
  7. Закінчивши з фоном, зачекайте, поки малюнок повністю висохне.
    Далі можна буде намалювати берізки, вони ще тільки готуються прокинутися ранньою весною після зими. Спочатку малюйте їхні контури.
  8. На білі контури беріз блакитною фарбою киньте тіні.
  9. Після цього додайте березовій корі фактурності, змішавши чорну та білу фарбу.
  10. Намалюйте березам гілочки, на стволи покладіть чорну фарбу, щоб закінчити кору.
  11. Завершіть малюнок, додавши коричневу та білу фарби на землю, щоб показати, що десь сніг уже розтанув, а десь ще зберігся у безформному вигляді.


Весна в гуаші.

Муніципальне дошкільне освітня установа

«Дитячий садок комбінованого виду №23 Оленка» с.Балахонівське

Конспект безпосередньої освітньої діяльності у старшій логопедичній групіпо освітньої галузі«Художньо-естетичний розвиток. Малювання»

на тему «Весняний краєвид»

Вихователь: Ляшова Н.М.

2015 р.

Завдання:

« Художня творчість» - розвивати художнє сприйняття пейзажних картин, кольоропоєднання весняної природи; продовжувати розвивати вміння зображати різні дерева; закріпити навички малювання аквареллю, вміння дітей користуватися пензлем; розвивати здатність вигадувати сюжет для зображення.

«Комунікація» - розвивати зв'язне мовлення, вміння підтримувати розмову; спонукати дітей висловлювати свою думку; активізувати словник дітей (назви кольорів спектра).

"Пізнання" - продовжувати розширювати уявлення дітей про різноманіття навколишнього світу; формувати вміння розрізняти основні кольориспектра та вміння їх диференціювати; розширювати знання дітей про весняні зміни у природі.

«Читання художньої літератури»- продовжувати розвивати вміння уважно та зацікавлено слухати вірші; виховувати чуйність до художньому слову.

«Здоров'я» - стежити за поставою та руховою активністю дітей.

«Соціалізація» - розвивати вміння дітей ділитися команди для вирішення дидактичних завдань; закріплювати вміння виконувати правила гри.

«Музика» – формувати вміння слухати (звуки весняного лісу).

Матеріали та обладнання:фотографії весняних пейзажів, аудіозапис «звуки весняного лісу», конверти з дугами з кольорового картону, зображення Сніговика та Сонечка, кольорові картки холодних та теплих відтінків, листи білого паперу (альбомний лист), пензлі, акварельні фарби, склянки з водою, серветки.

Вихователь: - Сьогодні я розповім вам історію, яка трапилася з маленькою дівчинкою Машею з нашого дитячого садка. Мама прочитала їй цікаву книгу«Весняний ліс». Маші захотілося подивитися, як виглядає цей дивовижний ліс, але, на жаль, у книзі не було ілюстрацій. Вона звернулася до мене за допомогою. Діти, давайте намалюємо весняні пейзажі, які стануть ілюстраціями для книги та покажемо, як виглядає ліс навесні. Для того, щоб намалювати весняний краєвид нам потрібно побувати в лісі. Перш ніж потрапити туди, я вам пропоную відгадати загадку про «чотирьох художників»:

Четверо художників,

Стільки ж картин.

Білою фарбою пофарбував

Все поспіль одне.

Ліс та поле білі,

Білий лук.

У осінь засніжених

Гілки, як роги.

У другого – сині

Небо та струмки,

У синіх калюжах хлюпаються

Зграйкою горобці.

На снігу прозорі

Крижинки – мережива,

Перші проталинки,

Перша трава…

На картині третього

Фарб і не злічити:

Жовта, зелена,

Блакитна є…

Ліс та поле в зелені,

Синя річка,

Білі пухнасті

У небі хмари.

А четверте золото

Розписав сади,

Ниви врожайні,

Стиглі плоди.

Всюди намисто - ягоди

Зріють по лісах

Хто ж художники?

Здогадайся сам!

(Є. Трутнєва)

Діти:- Пори року: літо, осінь, зима, весна.

Вихователь:- Так, пори року – це «художники» нашої природи та навколишнього світу. А який митець зараз малює за вікном?

Діти:– Весна.

Вихователь:- Правильно, весна розпоряджається фарбами та творить чудеса, творить « весняну казку». Зараз ми з вами опинимося у весняному лісі і помилуємося його красою.

(Слайд – шоу «Фотографії весняних пейзажів»,

супроводжується звуками весняного лісу)

Вихователь:- Що відбувається у природі навесні?

Діти:- Яскравіше світить сонце, стає теплішим, тане сніг, з'являються проталини, перші квіти, прилітають птахи…

Вихователь:– Назвіть фарби, якими користується художниця Весна.

Діти:- блакитна, зелена, жовта, фіолетова, червона.

Вихователь:- Чи можна сказати, що фарби Весни схожі на кольори веселки? Давайте подивимося на картинку, спробуємо запам'ятати і назвати, в якому порядку розташовані кольори веселки. Тепер візьміть конверт, дістаньте кольорові дуги і складіть кожну свою веселку.

(Проводиться гра «Збери веселку», діти перевіряють один одного)

Вихователь:- Якою вийшла веселка?

Діти:- Фарби сьогодні страшенно втомилися

Веселку в небі вони малювали.

Довго працювали над веселкою фарби

Веселка вийшла гарною як у казці.

Вся різнокольорова – ось краса!

Ти помилуйся, які кольори!

червоний

Червона редиска виросла на грядці, поряд помідори – червоні діти.

Червоні тюльпани на вікні стоять, червоні прапори за вікном палають.

Помаранчевий

Помаранчевій лисиці всю ніч морквина сниться.

на лисячий хвістсхожа: помаранчева теж.

Жовтий

Жовте сонцена землю дивиться, жовтий соняшник за сонцем стежить.

Жовті грушіна гілках висять, жовте листя з дерева летять.

Зелений

У нас росте зелена цибуля та огірки зелені, а за вікном зелений луг

І будиночки білі. З зеленим дахом кожен будинок,

І в ньому живе веселий гном у зелених штанях нових з листків кленових.

Блакитний

Очі блакитні в моєї ляльки, а небо над нами ще голубів.

Воно блакитне, як тисячі очей. Ми дивимось на небо, а небо – на нас.

Синій

У синьому морі острівець, шлях до острова далекий.

А на ньому росте квітка - синій-синій волошка.

Фіолетовий

Фіолетовій фіалці набридло жити у лісі.

Я зірву її та мамі в день народження принесу.

З фіолетовим бузкомжитиме вона –

На столі в гарною вазібіля вікна.

Вихователь:- Навесні ми прощаємося зі снігом та холодом і зустрічаємо тепло та сонце. Ви знаєте, що фарби бувають холодні та теплі. Зараз ми підберемо фарби Сніговику та Сонечку. Які кольори любить Сніговик? А Сонечко?

(Проходить дидактична гра«Улюблені кольори Сніговика та Сонечка»)

Вихователь:- Чому у вас залишився білий колір та чорний?

Діти:– Ці кольори нейтральні.

Вихователь:- Я побачила зелені кольори у Сніговика та у Сонечка. Чому?

Діти: - Зелений колірможе бути холодний і теплий.

Вихователь:- Діти, подивіться уважно, якою виходить картина Весни?

Діти:- Картина вийшла різнобарвною.

Вихователь:- Хлопці, тепер ми точно знаємо, як виглядає природа навесні, весняний лісі які фарби використовує Весна та зможемо намалювати свої пейзажі. Тепер закрийте очі та уявіть свій пейзаж, який ви хочете намалювати. Які там ростуть дерева? Як вони розташовані? Як яскраво світить сонце? Чи є квіти на проталинах? Які вони? Може, вже прилетіли птахи? Уявили? Тоді намалюйте задумане і ваші малюнки ми зберемо до альбому «Весняний ліс» та покажемо дівчинці Маші.

(У процесі роботи дітей, вихователь тихо підходить до кожної дитини та допомагає за допомогою питань, пояснень та уточнень)

Вихователь:– Наші малюнки готові. Що ми сьогодні малювали? Що вам було важко виконати? Як ви вважаєте, нашій дівчинці стане зрозуміло, як виглядає весняний ліс? Чому?

(Готові роботизбираються в альбом «Весняний ліс»)

Весняне пробудження природи нікого не залишає байдужим. Перші боязкі травинки, ласкаве весняне сонечко, щебечучі птахи, небо, яке набуло кольору після зимової сірості - все це так і проситься, щоб його сфотографували. А нашим дітям, які ходять у садок чи початкові класишколи дають завдання зобразити весну на папері в олівці або фарби. На жаль, не всім навички дають змогу зробити це без проблем. Із чим ми асоціюємо весну: Зелена трава, перші весняні : проліски, нарциси, тюльпани, перші клейкі листочки і квітучі дерева, птахи, що співають. Спробуємо навчитися малювати ці елементи, а потім дізнаємось, Як намалювати весну поетапно.

Як намалювати весну дітям

Найменшим, якщо їм самостійно намалювати композицію ще важко, можна запропонувати спочатку розфарбувати роздруковані малюнки. Розфарбовувати можна чим завгодно: олівцями, фломастерами, а якщо малюнок із досить великими чіткими деталями, то й пластиліном. Цілком доречні будуть і нетрадиційні техніки: заповнити малюнок можна і відбитками пальчиків, мачаючи їх у фарбу. Розмальовки допоможуть дітям впевненіше тримати в руці олівець і дадуть уявлення про те, як просто можна зобразити пташок, комах.

І щоб було простіше зрозуміти, як намалювати весну, фото поетапного зображенняквітів та птахів, крон дерев допоможуть дитині легко впоратися з цим. На малюнках ми бачимо, як легко і просто зобразити пролісок, нарцис та тюльпан. Техніка малювання фарбами складніша, і не завжди у дитини все відразу виходить як треба. Щоб не було страху перед фарбами, існує кілька простих технік, які допоможуть дитині освоїтися, а доступні вони навіть найменшим, адже інструментом у цьому випадку є його власні долоні або пальчики.

Ще один простий варіант для малюків – малювання за допомогою штампу. Інструмент для цього знадобиться дуже простий – пластикова пляшка ємністю 0.5 л цілком згодиться. Макая в фарбу її денце і роблячи відбитки на папері, малюк отримає красиві квіточки. Гілку можна допомогти намалювати йому відразу або після, пристосовуючись до зроблених відбитків. Як штамп можна пристосувати різні предмети: пальчики, зріз картоплини, м'ятий папір, а також самостійно виготовити штампи, наприклад, із пластиліну. Останні хороші ще й тим, що їх форму дуже легко змінювати. Відмінні штампи для зображення виходять з листочків, причому можна використовувати не тільки листя дерев, але і листочки кімнатних рослин. Не заощаджуйте на фарбах, нехай вони будуть чистих, яскравих, радісних тонів. Тоді навіть найперші недосконалі картинки виглядатимуть красиво та привабливо.

Як намалювати весну фарбамита пензликами, стане зрозуміло з наступного матеріалу. Це зовсім не так важко, як здається на перший погляд. Щоб зобразити квітучу гілку нам знадобиться синій картон. Якщо у вас його немає – нічого страшного. Дуже легко зробити фон необхідного кольору на звичайному білому папері для малювання за допомогою невеликого малярського валика, що продається у будівельних магазинах. З його допомогою процес займе зовсім небагато часу, а фон вийде таким, який вам потрібен: або рівним із рівномірним забарвленням, або фактурним, якщо валик змочувати фарбою не надто сильно, щоб він був напівсухим. Фарби можна використовувати акрилові чи гуаш. Якщо розфарбовуємо фон вручну, дамо йому просохнути після фарбування.

Для зображення гілки нам знадобляться кисті двох різних номерів: товстіша - для самої гілки і більш тонка для зображення пагонів і листків. Наступний етап - малюємо гілку, змішавши білу, жовту та коричневу фарби. За допомогою темнішої коричневої фарби надаємо гілці об'єм, наносячи фарбу подекуди знизу самої гілки. Цією ж фарбою малюємо кілька тонких молодих гілочок. Далі тонкими штрихами жовто-зеленої фарби малюємо молоді пагони, а потім листочки.

Для зображення пелюсток вибираємо білу фарбу. Можна змішати її з невеликою кількістю червоної та надати пелюсткам рожевий відтінок. Малювати зручно торцем пензля. Листочки та пелюстки квітів можна малювати не тільки пензликом, а й пальчиками. Далі вибираємо жовту фарбу і легкими дотиками пензля малюємо серцевини квітів. Залишилося білою або рожевою фарбою намалювати пелюстки, та квітуча гілкаготова. Останнім штрихомможна зробити легкий набризок білою фарбою, зобразивши пелюстки, що падають.

Як намалювати пейзаж весни

Техніку для зображення весняного пейзажу можна вибрати різну. І малюнок у олівці може виглядати анітрохи не менш виразно, ніж акварель чи картина, виконана гуашшю. Як намалювати весну олівцем поетапно: спочатку ділимо лист по вертикалі приблизно на 3 частини, відокремлюємо подумки верхню третину і малюємо горизонталь - це лінія горизонту. Потім у нижній частині малюємо дві хвилясті лінії, що сходяться - це буде річка. На берегах річки намічаємо вертикальні стовбури дерев. Ті, що ближче до нас малюємо більші, а в міру видалення стовбури стають тоншими. На руслі річки штрихами намічаємо перекочування. Далі на стовбурах намічаємо крони дерев та додаємо ще один перекат на руслі річки. Коли всі основні деталі малюнка нанесені, робимо штрихування та гумкою прибираємо зайве.

Якщо вам більше до душі фарби, то подивіться, як намалювати пейзаж весни поетапноаквареллю. Спочатку візьмемо папір для акварелі, підготуємо фарби, олівець, гумку, склянку з водою та пензлі. Робимо малюнок нашого майбутнього краєвиду олівцем. Зобразимо ліс, річку, окремі дерева. Готовий малюнок підтираємо гумкою, щоб контури були лише трохи помітні. Потім поступово починаємо наносити фарбу від світлих тонів до темніших. Блакитним розфарбовуємо весняне небо та гладь річки. Частину лісу вдалині зображаємо розмитими плямами ніжних пастельних відтінків. Потім наносимо темну пляму лісового масиву. Далі промальовуємо крони дерев, що окремо стоять, відображення в річковій воді і кольорові плями проталін. Змінюйте воду в склянці частіше, щоб акварель зберегла чистоту відтінків і не виглядала брудною.

Класична техніка акварелі є досить складною. Можна намалювати весняний пейзаж у кольорі та за допомогою кольорових олівців або гуашшю. У будь-якому випадку спочатку робиться олівцевий малюнок. Якщо ми малюємо лісовий пейзаж, то спочатку наносимо лінію горизонту, хвилястою лінієюзображуємо край лісу. А також наносимо лінії рельєфу та річкове русло. Як окремі деталі зображаємо пару крижин у річці і кілька дерев, що окремо стоять, на різному віддаленні від глядача. На передньому плані під одним з дерев малюємо кущик пролісків.

Коли малюнок олівцемготовий, починаємо заповнювати фон. Масив лісу фарбуємо короткими мазками різними відтінкамилілового та фіолетового. Різними відтінками блакитного та синього розфарбовуємо воду, зобразивши світлішими штрихами брижі. Небо світліших відтінків, ніж вода. Сніг малюємо дуже світлими відтінкамибежевого і сірого, адже навесні він уже осів, підтанув і трохи бруднуватий, на відміну від холодної чистоти зими. Такими ж відтінками забарвлюємо крижини в руслі річки, додаючи там, де потрібно, тіні. темних відтінків. Проталіни фарбуємо різними відтінками коричневого. Коли забарвлені усі великі деталі, приступаємо до деталювання. Промальовуємо стовбури та крони дерев, а наприкінці розфарбовуємо квіти проліску.

Як намалювати весну олівцемякщо у вашої дитини виникають труднощі: збільште малюнок і або роздрукуйте його неяскраво, зменшивши інтенсивність чорного кольору, або перемалюйте простим олівцем, додавши аркуш паперу до монітора. Отриману картинку далі можна розфарбувати кольоровими олівцями чи фарбами. Можливо, дитині буде достатньо мати картинку перед собою, щоб спробувати просто самому перемалювати її. Але зазвичай у дітей фатазія досить добре розвинена.

Можна пошукати відповідні картини в інтернеті, скажімо, чудові весняні пейзажі є у Левітана. Почитайте з дитиною вірші про весну та зверніть увагу на ознаки весни. І, звичайно, чудово, якщо можна організувати виїзд на природу, щоб самим на власні очі побачити природу, що прокидається, підтанув сніг, перші весняні квіти і відображення дерев у річці. Але зовсім необов'язково зображати лише ранню весну. Квітучі садиПерші метелики, що розпускаються на деревах листочки і співають птахи - цілком підходящий матеріал для зображення.

Дуже часто пори року асоціюються з жінкою на різних етапах життя. Літо – яскрава квітуча красуня у самому розквіті сил, осінь – зріла жінка з багатими плодами врожаю в руках, зима – зла стара, а весна – юна дівчина, прикрашена вінком з ніжних весняних квітів. Як намалювати дівчину весну? Варіантів безліч. Можна зобразити лише обличчя дівчини. Прикрасимо її розпущене волосся вінком із яскравих весняних квітів. Але найчастіше красуню весну зображають у повний зріств довгою сукню, причому, малюнок ділиться на дві половини: на одній зимовий пейзаж зі снігом та оголеними деревами, а на другій – природа, що ожила.

Сподіваюся, що викладений тут матеріал, як намалювати весну, фотопоетапного зображення пейзажів та малюнків, допоможуть вам. Якщо ви все одно відчуваєте труднощі, то як намалювати весну відеови знайдете в інтернеті у досить великій кількості.