Detské kresby 6 7 rokov. Naučiť sa kresliť osobu ceruzkou: pokyny krok za krokom


Lekcia kreslenia "Búrka na mori"

Lekcia na tému „More sa trápi“ je koncipovaná na 3 hodiny (1 hodina teórie a 2 hodiny praxe).


Vek: 7-8 rokov.
TEÓRIA (1 akademická hodina).
Cieľ: oboznámiť deti s pojmami „teplo a chlad“, „kontrast“, na základe tabuliek o farebnej vede a reprodukcií obrazov I. Aivazovského.
Úlohy:
- predstaviť tvorbu ruského umelca I. Aivazovského;
- predstaviť základy vedy o farbách na základe tabuliek tepla a chladu;
- naučiť sa identifikovať kontrastné kombinácie teplých a studených farieb.
Materiály: reprodukcie obrazov I. Aivazovského, tabuľky teplých a studených a kontrastné kombinácie teplých a studených farieb.
PRAX (2 študijné hodiny).
Cieľ: vytvorte kompozíciu príbehu pomocou kontrastnej kombinácie farieb.
Úlohy:
- naučiť: 1) pomocou ukážky učiteľa postupne zostaviť kompozíciu kresby a vypracovať ju farebne;
2) zmiešajte akvarelové farby, aby ste získali odtiene farieb a použili ich v kresbe;

Materiály a pomôcky: akvarelový list (A4), akvarelové farby (24 farieb), štetce (Belka č. 3 a č. 5), téglik s vodou, obrúsok (papierový alebo bavlnený), akvarelová paleta.

Dnes sa s vami porozprávame o farbe, jej vlastnostiach, čo je to kontrast, prečo a ako sa používa v maľbe. Zoznámime sa s reprodukciami obrazov veľkého ruského umelca Ivana Aivazovského.
V predchádzajúcich lekciách sme už hovorili, že všetky farby sú rozdelené na studené a teplé. Ako vieme, spektrum tvoria červená, oranžová, žltá, zelená, modrá, indigová a fialová.
Teplé farby: červená, žltá, oranžová a všetky ostatné, ktoré obsahujú aspoň čiastočku týchto farieb.
Studené farby: modrá, azúrová, zelená, modrofialová, modrozelená a farby, ktoré možno získať zmiešaním s menovanými farbami.
Znalosť základov farby, systému farebných konštrukcií je nevyhnutná pre úspešnú tvorivú prácu každého začínajúceho umelca.



Je dôležité vedieť, že každá farba má tri hlavné vlastnosti: odtieň (samotná farba), sýtosť a svetlosť.
Vo vede o farbách existujú pojmy „svetlo“ a „farebný“ kontrast.
Fenomén farebného kontrastu spočíva v tom, že farba sa mení pod vplyvom iných farieb, ktoré ju obklopujú, alebo pod vplyvom farieb, ktoré boli predtým pozorované.
Dodatočné (alebo sekundárne) farby vedľa seba sú jasnejšie a sýtejšie. Napríklad červená paradajka vyzerá jasnejšie vedľa petržlenu a fialový baklažán vedľa žltej repy.


Kontrast modrej a červenej je prototypom kontrastu studených a teplých farieb.
Môžeme povedať, že kontrast je jednou z hlavných techník umeleckej tvorivosti.
Okrajový kontrast sa vyskytuje na hraniciach kontaktu medzi farbami umiestnenými vedľa seba.


- Chlapci, dnes sa v triede zoznámime aj s pravidlami a technikami kompozície, aby ste v ďalšej lekcii mohli samostatne zostavovať kompozície svojich obrazov.
Kompozičné techniky zahŕňajú: prenos rytmu, symetrie a asymetrie, vyváženie častí kompozície a zvýraznenie dejovo-kompozičného stredu.
Rytmus je striedanie akýchkoľvek prvkov v určitom poradí.



Pozrime sa na príklad obrazu I. Aivazovského „Medzi vlnami“.


Tu vidíme živý príklad rytmického usporiadania morských vĺn. Umelec usporiadal vlny tak, aby sme mali dojem pohybu. A stredom kompozície je lúč prenikajúci cez oblaky, osvetľujúci vlnu v strede obrazu. A všimnime si. Aký kontrast to robí s tmavými vlnami v pozadí.
Na obraze toho istého autora „Deviata vlna“ opäť vidíme sekvenciu, rytmus obrovských modrozelených a žltozelených vĺn. Zelená vĺn vytvára kontrast s červenou a žltou oblohou úsvitu.
V strede kompozície je slnko, ktoré akoby rozbíjalo oponu mrakov. Na okraji obrázku sú ľudia, ktorým sa podarilo búrku prežiť. V spojení so slnkom vytvárajú kontrast s rozbúreným morom. Víťazstvo nad živlami je zápletkou tejto kompozície. Ale ako nezvyčajne umelec vyjadruje štruktúru hrebeňa deviatej vlny - tej istej deštruktívnej deviatej vlny.


Vo všeobecnosti v diele I. Aivazovského existuje množstvo obrazov, ktoré zosobňujú násilie prvkov. Medzi nimi je slávny obraz „Búrka na mori“.


V strede kompozície sú dve lode. V člnoch sú veslári, ktorí veslujú proti vlnám. V pozadí je stroskotaná loď. Tmavošedé sfarbenie obrazu je bezchybné. Pozadie a obloha kontrastujú s modrými vlnami v popredí. Vďaka kontrastnému pomeru sa popredie dostane dopredu a pozadie ešte hlbšie.
I. Aivazovský má obrazy venované nášmu Čiernemu moru. Medzi nimi sú „Búrka na Čiernom mori“ (alebo „Búrka nad Evpatoriou“) a „Búrka na mori v noci“.



Na týchto obrazoch môžete pozorovať kontrast doplnkových farieb (alebo kontrast teplej a studenej).
PRAXE
- Dnes nám tieto znalosti pomôžu dokončiť dejovú kompozíciu na tému „Búrka na mori“. Najprv vám však ukážem príklad. Akákoľvek práca, či už ide o maľbu alebo grafiku, sa vykonáva v niekoľkých etapách.
1. fáza – kompozícia v tenkých líniách.
Načrtneme čiaru horizontu, vzdialený plán - hory a slnko. Horizontálnu čiaru nakreslíme nad stredom tak, aby rovina mora zaberala viac miesta. Slnko kreslíme nízko nad obzorom – západ slnka.


2. fáza – vlnový rytmus.
Keďže potrebujeme zobraziť búrku na mori, vlny by mali byť vysoké a rytmicky umiestnené po celej rovine mora. Čím bližšie k nám, tým väčšie sú vlny a čím bližšie k horizontu, tým menšie. Toto je fenomén lineárnej perspektívy.


3. fáza – naplnenie oblohy.
Pre oblohu vyberáme odtiene žltej (ale nie citrónovej), okrovej a oranžovej, dostupné v našej palete farieb. Pamätáme si, že predtým, ako začneme plniť, musíme na palete namiešať požadované farby. Plníme „infúziou farby do farby“ od horného okraja listu zľava doprava po čiaru horizontu. Striedavo štetcom naberajte farby pripravené na palete – žltú, žltú s okrovou a žltú s oranžovou. Po naplnení po čiaru horizontu zbierame výslednú kvapku pomocou suchého štetca.


Slnko.
Na vyplnenie slnka používame oranžové a červené farby dostupné v palete farieb.
Pozadie sú hory.
Podľa zákona o vzdušnej perspektíve používame na pozadie studené farby – odtiene fialovej a modrej.


Na oblohe sú mraky.
Počas búrky sa na oblohe tvoria dažďové mraky, ktoré vďaka prúdeniu vzduchu môžu čerpať vodu z mora, čím vznikajú tornáda. Na obláčiky použijeme čiernu, tmavomodrú a tmavomodrú farbu. Farbu pripravíme na paletu a nanášame ťahmi rôznych farieb.


4. etapa – hydroplán.
Na vlny používame modrú, ultramarínovú, tmavomodrú (modrá+čierna) akvarelové farby a biely gvaš.
Začnime s najbližšími vlnami v popredí. Striedavo nanášame farby vopred namiešané na palete (tyrkysová + modrá, modrá + ultramarínová, ultramarínová + čierna).
Najprv aplikujeme svetlo, potom penumbru a tieň vlny.




Potom nechajte farbu zaschnúť a pomocou bieleho kvašu naneste farbu špičkou štetca pozdĺž horného okraja hrebeňa vlny a pozdĺž dolného okraja, znázorňujúce striekanie.


Ak chcete zobraziť textúru vody rozbúreného mora, nakreslite tenkou kefou pozdĺžne čiary bielym kvašom.

Majstrovská trieda „Môj chlpatý priateľ“, netradičné kreslenie s deťmi prípravnej skupiny predškolskej vzdelávacej inštitúcie


Sokolova Svetlana Sergeevna, učiteľka doplnkového vzdelávania, Centrum detskej kreativity MBOU DO v obci Syava, región Nižný Novgorod.
Majstrovská trieda pre deti 6-7 rokov, rodičov a učiteľov.
Vymenovanie majstrovskej triedy. Táto majstrovská trieda bude užitočná pre pedagógov, učiteľov ďalšieho vzdelávania a učiteľov mimo vyučovania pri výučbe netradičných techník kreslenia detí. Využiť ho môžu aj rodičia, ktorí učia svoje deti samostatne.
Detské práce môžu byť použité na výstavu kreatívnych prác, výzdobu izieb a darčekov.
Cieľ: Naučte sa kresliť chlpaté zvieratká netradičnou technikou: kreslenie metlou a tlač špongiou.
Úlohy:
oboznámenie sa s pojmom „umelec zvierat“;
rozvíjať zmysel pre textúru; rozvíjať kreativitu a záujem o výtvarné umenie; pestovať lásku k zvieratám a pozorovacie schopnosti.
Materiál:
papier A4 (farebný alebo biely),
šablóna pre mačiatko (môžete si vziať akúkoľvek z internetu)
kvaš,
strapce,
špongia,
metla,
pohár vody.


Šablóny mačiatok:



Žiť na zemi
Stvorenia nadpozemskej krásy.
Myslím, že ste to uhádli
Čo je toto - k..... (vám).
Našu majstrovskú triedu budeme venovať týmto roztomilým, očarujúcim, pôvabným a tajomným zvieratám. Nakreslíme chvostového chlpatého priateľa. A neobvyklé predmety na kreslenie nám pomôžu vykresliť to ako našuchorené - malá metla a penová špongia.
Ak je v dome domáce zviera, potom je v ňom spravidla pokoj a ticho. V tomto dome je veľa lásky, tepla a láskavosti. A najčastejšie vedľa domáceho maznáčika vyrastajú milí a dobrí ľudia, ktorí sú schopní lásky, súcitu a prichádzajú na pomoc tým, ktorí to potrebujú.


Človek domestikoval mačku asi pred 4000 rokmi. A pri sledovaní mačky domácej som objavil veľa znakov.
Mačka sa umýva sama - hosťom.


Skryť nos znamená chlad.


Existujú umelci, ktorých zvieratá a vtáky sú hlavnými postavami v ich kresbách a maľbách. Hovorí sa im animalisti. Slovo "animalista" pochádza z latinského slova "animal", čo znamená "zviera". Kreslenie zvierat však nie je také jednoduché. Pretože zvieratá nevedia pózovať. Zvieratkár musí usilovne pozorovať a študovať ich zvyky a charakter. Umelec začína svoju tvorbu náčrtmi, náčrtmi a náčrtmi z prírody živých zvierat, vtákov, rýb a dlhodobé práce sú väčšinou realizované z vypchatých zvierat alebo z fotografií.
Umelci zvierat sa snažia nielen dosiahnuť vonkajšiu podobnosť, ale vo svojich kresbách odrážajú aj charakter, ktorý je súčasťou zobrazeného zvieraťa alebo vtáka, a snažia sa vyjadriť individualitu zvieraťa.


Jeden z týchto umelcov, Ľudový umelec Ruska Viktor Čižikov, je autorom olympijského medvedíka Mishka, maskota XXII. letných olympijských hier, ktoré sa konali v Moskve v roku 1980.

Navrhol knihy Marshaka a Barto, Čukovského a Volkova, Michalkova a Nosova. Pol storočia sa jeho ilustrácie objavovali v časopisoch „Funny Pictures“ a „Murzilka“. Na jeho kresbách, plných slnka, humoru a radosti, vyrástla viac ako jedna generácia čitateľov. Jednou z umelcových obľúbených tém je obraz mačiek.
Nádherné ilustrácie nakreslil Viktor Chizhikov pre knihu Andreja Usacheva „Planet of Cats“. Umelec dal svojim zvieracím postavám črty charakteristické pre ľudí.



Niekde je planéta mačiek.
Mačky žijú ako ľudia:
Čítanie novín v posteli
A pijú kávu so smotanou.
Majú apartmány a chaty,
Autá a iné vymoženosti.
Milujú ryby
A berú deti do rezortu.
Odlietajú do zámorských krajín.
Nájdu diamanty veľkosti päste.
Tulipány vysadené v kvetinových záhonoch
Dokonca chovajú psov.
Luxusný život na planéte
U mačiek, mačiek a mačiatok!
Ale títo zvláštni obyvatelia
Vždy sú z niečoho smutní...
Toľko dobrých hračiek!
Toľko záznamov a kníh!...
Len mačky nemajú mačky.
Ach, akí sme bez nich smutní.
(Andrey Usachev)


A nemáme čas sa nudiť, začneme kresliť našuchorené mačiatko.

Praktická práca.

Do stredu listu albumu aplikujeme šablónu figúrky mačky.


Namočte suchú špongiu do žltej farby a pomocou pohybov pri písaní vyplňte siluetu farbou. Začneme hlavou, potom telom, potom chvostom.


Výsledkom je škvrna - postava mačiatka.


Pomocou malej oranžovej metly nakreslite malé ťahy pozdĺž obrysu postavy v smere rastu srsti mačiatka.


Vyberte tvár, labky, hrudník a líca.


Nakreslíme pruhy na chvost, boky a hlavu mačiatka.


Štetcom nakreslíme oči, nos a ústa mačiatka, nakreslíme fúzy a obočie.


Pozadie si môžete nakresliť sami. Môžete zobraziť mačiatko na letnom trávniku. Metlou nakreslíme aj trávu, štetcom kvety, špongiou obláčiky.


Výkres je pripravený.

Kresby študentov tvorivého združenia.


Alina 7 rokov


Nastya má 6 rokov


Vika 6 rokov


Natasha má 6 rokov
Technikou kreslenia metlou môžete s deťmi kresliť chlpaté a ostnaté zvieratká a stromy.
vianočný stromček

Majstrovská trieda „Kreslenie pre najmenších“.


Shatokhina Rita Vyacheslavovna, učiteľka doplnkového vzdelávania na UMB DO „Dom detskej kreativity v Kalininsku, Saratovská oblasť“.
Táto majstrovská trieda je určená pre učiteľov ďalšieho vzdelávania a predškolských učiteľov. Majstrovská trieda bude zaujímať aj malých umelcov vo veku od 4 rokov a ich rodičov.
Účel: Táto majstrovská trieda je krátky kurz kreslenia pre najmenších, ktorý ukazuje, ako kresliť s geometrickými tvarmi.
Cieľ: vytváranie podmienok na získanie kresliarskych zručností.
Úlohy: naučte svoje dieťa kresliť známe obrázky pomocou geometrických tvarov;
vštepiť zručnosti opatrnej práci s farbami a štetcami;
rozvíjať tvorivú predstavivosť a jemnú motoriku.
Deti, ktoré chodia do môjho združenia na hodiny, sú ešte veľmi malé, ale veľmi chcú kresliť. Zo skúseností s prácou s deťmi som si uvedomil, že je pre nich jednoduchšie kresliť geometrickými tvarmi. Deti kreslia podľa mojej ukážky krok za krokom. Na začiatku hodiny deťom nikdy nehovorím, čo budeme dnes kresliť. Zo skúsenosti viem, že to považujú za zaujímavejšie. Počas toho hádajú, koho kreslia, a to im prináša veľa radosti. A kresby každého sú iné.

Majstrovská trieda kreslenia pre deti „Slimák“

Pripravte si: list A4 na šírku, akvarelové farby, štetce rôznych veľkostí, nádobu na vodu a obrúsok.


Skôr ako začneme maľovať, poviem deťom, že farby spia a treba ich zobudiť jemným pohladením štetcom, najprv zobudíme žltú farbu a začneme maľovať.
Do stredu listu nakreslite drdol, postupne odvíjajte štetec a potom nakreslite oblúk hnedou farbou.


Oblúk otočíme do slučky.


Rohy nakreslíme a prelakujeme.


Zdobenie domčeka slimáka.


Nakreslíme oči a ústa slimáka. Ďalej deti samy vymýšľajú a zdobia pozadie obrázka: kde je slimák?


Detské práce:


Majstrovská trieda kreslenia pre deti „Turtle“.

Žltou farbou nakreslite do stredu listu „buchtu“ a hnedou farbou nakreslite 4 slučky.


Piata slučka je nakreslená vo väčšej veľkosti, maľujeme cez všetky slučky.


Nakreslíme kruhové oči, najprv bielou farbou, potom čiernou.


Ozdobte pancier korytnačky. Dieťa si môže vymyslieť vlastný vzor.

Majstrovská trieda kreslenia pre deti „Ryby“

Žltou farbou nakreslíme „buchtu“, nakreslíme oblúky: nad a pod, vyzerá to ako oko.


Nakreslite trojuholníkový chvost pre ryby. Potom rybu ozdobíme červenou farbou. kresliť štetcom: ústa, plutvy.


Nakreslíme váhy a ozdobíme chvost.


„Tlačíme“ štetcom: kreslíme kamienky a vodu, kreslíme čiary farbou na zelené riasy.


Nakreslite oko ryby čiernou farbou. Čierna farba sa rada hrá, preto sme pri nej obzvlášť opatrní.

"Zimná lúka".

Vezmite list modrej farby, formát A4. Koloboky natrieme bielou farbou. Kreslíme čiary, kreslíme snehové záveje.


Hnedou farbou namaľujeme kmeň a konáre stromov, ruky, oči, ústa a metlu snehuliaka.


Ozdobte kresbu snehovými vločkami. Ozdobte snehuliaka: nakreslite mu vedro na hlavu a šál. Deti dokresľujú a zdobia.


Rovnakým princípom môžete nakresliť jesenný les, iba spočiatku budú koloboky žlté, oranžové a zelené a padajúce listy kreslíme nanesením štetca a vytlačíme detské práce:


Majstrovská trieda kreslenia pre deti „Ježek“.

„Bucht“ nakreslíme hnedou farbou.


Nakreslite trojuholníkový nos.

Detská práca.
Nakreslíme čistinu pre ježka, deti fantazírujú.



Práca dieťaťa:

Majstrovská trieda kreslenia pre deti „Žaba“.

Vezmite list modrej farby, formát A4. Zelenou farbou nakreslite do stredu „buchtu“.


Nakreslíme ďalší „bucht“ a navrchu sú dva „mosty“.


Nakreslíme žabke nôžky, upozorníme deti na to, že žabie nôžky sa líšia svojou štruktúrou, čo pomáha žabke dobre skákať a udržať sa aj na tom najšmykľavejšom povrchu.


Nakreslíme ústa a oči žaby. Po rozhovore s deťmi obrázok ozdobíme: kde žije žaba?

Majstrovská trieda kreslenia pre deti „Cockerel“.

Nakreslíme veľký drdol - telo, menší drdol - hlavu. Spájame ich hladkými čiarami, dostaneme krk.


Nakreslíme nohy kohúta - trojuholníky a chvost, čiary - oblúky.


Červenou farbou namaľujte kohúti hrebeň (mosty), zobák a fúzy a naneste štetec.


Nakreslite kohútikove nohy.

Majstrovská trieda "Sova na konári"


Potrebné nástroje a materiály: kvaš, okrúhle štetce č. 1 a č. 4, štetec s plochými štetinami č. 4, obrúsky, pohárik na vodu, silueta sovy na konári robená jednoduchou ceruzkou, hotová vzorka.


Priebeh majstrovskej triedy:
Slnečné ráno u sov
Dvere sú zaskrutkované.
Sovám nevadí spať celý deň -
Nočné sovy idú do práce.
Len večer od sov
Myši zamykajú dvere.
-O kom je táto báseň? Presne tak – o sove.
- Cez deň spí sova v lesnej húštine, v dutine nejakého starého stromu. Je nočná. Živí sa myšami a inými malými hlodavcami. Sova je dravec. Pozorne sa pozrite na jeho zobák - je veľmi podobný háku; Dávajte pozor aj na sovy labky - sú veľmi húževnaté s ostrými pazúrmi. Aké sú jej oči? Sú ako lampáše, sova veľmi dobre vidí v tme. Povedz mi, čím je telo vtáka pokryté? Presne tak, perie. Vtáky môžu lietať pomocou peria. Perie má na rôznych častiach tela rôzne farby. Každé pierko má tvar kvapky. Naša sova má hnedé krídla a hlavu a sivú okolo očí a na bruchu. Teraz sa pozorne pozrite na to, ako môžete zafarbiť siluetu sovy na konári na pozadí nočnej oblohy.
- Najprv si však spomeňme, ako zaobchádzať s farbami a štetcami. Farbu opatrne nanesieme na štetec, treníme ho na palete vodou alebo inou farbou, kým nedosiahneme požadovaný odtieň, pred nanesením farby inej farby na štetec je potrebné štetec dobre opláchnuť a utrieť obrúskom. Kefou nemôžete zamávať ani ju striasť. Buďte opatrní.
- Vezmite polotovar so siluetou sovy.


Najprv jemným okrúhlym štetcom č. 4 namaľujte pozadie – nočnú oblohu. Akú farbu si máme vziať? Myslím, že fialová bude stačiť. Na paletu dáme fialový kvaš, pridáme vodu a rozotrieme do požadovanej konzistencie. Ak chcete, môžete pridať trochu čiernej farby a dobre premiešať. Okolie sovy namočíme vodou a nanesieme farbu rovnomerne, bez natierania sovy, konára a mesiaca.


- Potom pomocou hnedého kvašu nakreslíme vetvy nad hlavou sovy a veľkú vetvu, na ktorej sedí. Môžete pridať ďalšie vetvy.


- Teraz musíme získať sivú farbu. Pripravíme si ho zmiešaním bieleho a čierneho gvaše. Najprv položte biely kvaš na kefu a zmiešajte ho s vodou a premiešajte na palete. Teraz štetec opláchneme a vyberieme čierny kvaš, pridáme ho k bielemu a dôkladne rozotrieme, kým nezošedne. Pomocou štetca „namáčajte“ okolie očí. Otáčaním štetca v smere hodinových ručičiek naaranžujeme pierka do „vejárika“. Odtlačky štetcom dôsledne nanášajte v dvoch vrstvách, podobne ako pri slnečných okuliaroch. Potom pomocou rovnakej farby opatrne „prečešte“ kefu na brucho sovy, snažte sa výtlačky aplikovať opatrne, v radoch, bez veľkých medzier.


- Potom opláchnite štetec a na paletu položte hnedý a čierny kvaš a premiešajte. Pomocou výslednej farby metódou „namáčania“ namaľujeme hlavu, krídla a fúzy sovy.


- Teraz môžete maľovať cez oči, zobák, labky, mesiac a hviezdu žltou farbou.


- Pre dosiahnutie expresivity obkreslíme kontúry očí, zobáka, nakreslíme pazúriky a zreničky natrieme čiernym gvašom štetcom č.1.


- Ostáva už len oživiť oči bielymi kvapôčkami a tvrdým štetcom č.4 nakreslíme na konáre ihličie. Aby ste to urobili, naneste na štetec trochu zelenej farby, takmer bez toho, aby ste ho navlhčili, a držte štetec kolmo na obraz a udrite ním papier. Výsledkom je imitácia pichľavej textúry ihličia. Táto metóda sa nazýva „metóda poke“.




- Teraz si natiahneme prsty:
Moje prsty sú skvelé
Všetci pekní odvážlivci
Palec je najsilnejší, -
Rýchlo ho vmasírujte.
Ukazovák
Súdruh je úžasný.
Stredný prst je najškodlivejší.
Prstenník je neustály vtipkár
A malý prst je skvelý,
Môj pekný odvážlivec!
(samomasáž každého prsta).

Môžete začať robiť prácu sami.
Pomôžte deťom individuálne. Vzájomná pomoc.
Na konci práce organizujeme výstavu diel a obdivujeme diela. Upratujeme naše pracoviská.
Po vyučovaní si zahrajte hru „Deň-noc“ alebo „Sova a myši“.

Deti milujú tráviť čas tvorivými aktivitami – skvelý spôsob, ako sa vyjadriť pomocou dostupných nástrojov: štetcov a farieb. Katalóg úžasnej zábavy založenej na prehliadači z portálu Quicksave predstavuje množstvo albumov s čiernobielymi farebnými stránkami, v ktorých budú môcť mladí umelci naplno ukázať svoj potenciál. Online hry na kreslenie bez registrácie sú vhodné pre deti akejkoľvek vekovej kategórie, hlavnou vecou je, že dieťa prejavuje záujem o to, čo sa deje, a má skutočné potešenie z hry.

Sýte farby pomôžu dosiahnuť požadovaný efekt

Popularita takýchto tematických flashových hier bez registrácie len rastie - moderné deti chcú objaviť nové aspekty seba a ukázať svoju individualitu ostatným. Aby interiér bytu netrpel umením vášho dieťaťa, je vhodné, aby dospelí zapojili deti do virtuálnych hier na kreslenie už od prvého roku života.

Kreslenie pre dieťa je jedinečným prvkom pochopenia sveta, vlastnej interpretácie udalostí, ktoré sa okolo nich dejú. Podľa odtieňov a kombinácie farieb sa všímaví rodičia môžu dozvedieť o detských myšlienkach, ktoré môžu začínajúceho tvorcu znepokojovať a urobiť všetko pre to, aby ho rozveselili a včas odstránili prípadný problém.

Takáto vzrušujúca tvorivá akcia je:

  • Vynikajúca príležitosť ukázať náčrty divokej detskej fantázie zachytené na obrazovke počítača;
  • Užitočný a efektívny spôsob trávenia voľného času. Tu môžete improvizovať a porovnávať výsledky s kresbami blízkych priateľov;
  • Skvelá šanca zapojiť sa do umenia a precvičiť myslenie mimo rámca, zlepšiť pozornosť, kreativitu, rozvíjať vytrvalosť a odhodlanie.

Skúšajte nové techniky, experimentujte s farebnými kombináciami, pravidelne cvičte, vytvárajte svieže kreácie a veľmi skoro nájdete svoj jedinečný štýl.

Vytváranie originálnych majstrovských diel pomocou počítačovej myši je skutočné!

Ak existuje možnosť, že farba zašpiní nábytok alebo zničí papier, nevadí, vášmu dieťaťu prídu na pomoc skvelé kresliace nástroje od Quicksave. Hrajte zadarmo jedinečné interaktívne hry z kategórie: pomocou sady virtuálnych nástrojov a zoznámte sa s roztomilými ručne kreslenými postavičkami. Relevantnosť takýchto hier, najmä medzi predškolákmi, je nepochybná.

Ukážte všetkým, čo dokáže skvelý maliar maľovaním obľúbených kreslených postavičiek, roztomilých zvieratiek alebo krásnych krajiniek.